Celá teorie ve stručnosti spočívá v tom, že společnost je zkažená a zdegenerovaná a jen Mgr. Lustig s jeho „ovečky“ chápou, jek svět funguje. Žijí tedy jako sekta mimo společnost a jejich hlavní životní náplní a cílem je sex. Člověk je totiž sexuální bytost a od toho se vše odvíjí. Máme proto všechno říkat a dělat na rovinu. Člověk nesmí být mazánek svých rodičů, ale musí stát na vlastních nohou, překonat strach a čelit démonům. Od rodiny je dobré se co nejdříve oprostit - a to učí Mgr.Lustig své svěřence od sedmi let, nejen na letních táborech, ale i na víkendové škole, která probíhá u něj doma. Rodiče nejsou schopni nic pochopit a mají špatné názory.  Když překonáme strach z nových věcí a samostatnosti, který je způsoben démonem, pracovně nazývaným „pižďuch“ , otevře se nám nový svět. Život je krátký, proto nemá smysl ho trávit v práci a ve společnosti, ale je lepší si ho užít – sexem. Žena je podle něj obrovská energie, vše je shromážděno v jejím břiše. Muž nemá velkou cenu. Jeho úkolem je vzdělávat se a finančně zaopatřit ženu. Protože všichni lidé pocházejí z ženy, ženy si nemohou navzájem vadit a muž tedy může mít několik partnerek najednou, pokud je schopen je zaopatřit. Žena nedělá nic, kromě drobných prací a sexu s mužem. Pokud je sex kvalitní a stále s jedním partnerem, rozkvétá do krásy a nabývá na vitalitě. Muž si od ní bere energii, ale je vedle ní jen maličkou bytostí. Jeho jediný význam je to, že pokud umí "správné" sexuální praktiky, může tak uspokojit ženu. Muži ve společnosti jsou ale slaboši a „podpantofláci“, nebo naopak machři a násilníci. Správní muži jsou jen ti, kteří prosazují tuto filozofii a jsou zasvěceni do těchto milostných praktik.

Dalším nesmyslem je přesvědčení, že ženy by neměly mít děti, protože tak stárnou a ztrácejí energii. Proto si tato sekta hledá děti na táborech a letní škole. Je pro ně lepší si dítě někde „ukrást“, než ho porodit. Z nějakého nepochopitelného důvodu nesmí muž při těch úžasných milostných aktech ejakulovat, to je asi známka slabosti. Dívka tedy nesmí střídat partnery a rodit, protože tak stárne a přichází o svou ženskou krásu. Muž musí dobývat ženu, jeho hlavním úkolem je „balit“ ji za každou cenu, i když je odmítán, jinak je slaboch.

K přednáškám o názorech „sekty“ jsme byli nuceni  každou volnou chvilku. Pod záminkou práce v budově vedoucích jsem byla odvedena od práce na úkolu s dětmi a zavřena celé dopoledne a část odpoledne v místnosti s Mgr. Lustigem a jeho partnerkou, kteří mě chtěli jako třetí členku do svého milostného vztahu. Při přesvědčování o jeho pravdách jsem byla neustále nepříjemně objímána a hlazena po stehnech a tváři, i přes můj odpor a projev nezájmu. Abych jim neutekla při obědové pauze, byl mi oběd donesen další členkou L.A. do budovy vedoucích.  Nebylo mi sice nijak fyzicky násilně bráněno v odchodu, ale byl na mě neustále vyvíjen strašný psychický tlak a nakonec, po několikáté mé žádosti, aby mě nechali odejít a přestali mě přesvědčovat o nesmyslech, jsem odtamtud musela opravdu utéct.

Po několika dnech tábora, kdy jsme těmto nátlakům odolávali, jsme začali být přehlíženi a nakonec jsme měli relativní klid. Neušli jsme ale hloupým poznámkám a výsměchu. Nakonec s námi všemi Mgr. Lustig ukončil pracovní poměr, i když měla polovina z nás Dohodu o provedení práce podepsanou na dva týdny. Uvedl důvod, že byl s naší prací spokojen, ale odhlásilo se prý hodně dětí a nemá už pro nás další práci. Jeho partnerka mi však později řekla,  že jsme neprojevili zájem o další spolupráci a měli jsme se vyjádřit předem, že chceme na táboře zůstat i dál, přestože jsme už měli předem podepsanou Dohodu.  

Toto jsou ve stručnosti shrnuté zážitky vedoucích, které jsme zažili během jednoho týdne s Lesní akademií. Všechny tyto nesmyslné myšlenky měly samozřejmě dopad i na děti, se kterými bylo na táboře rovněž zacházeno hrozným způsobem a během každé hry jim byla nenápadně vštěpována „Lustigova filozofie“ do hlav. Dětem bylo sprostě nadáváno, lákali z nich peníze a tábor neodpovídal slibované úrovni, která byla napsána na propagačním letáku.